centarowski-cover-front

Domykamy 7. edycję Festiwalu Dekonstrukcji Słowa Czytaj!

Kategoria:

Domykamy 7. edycję Festiwalu Dekonstrukcji Słowa Czytaj!

Choć tegoroczny tydzień festiwalowy już dawno za nami, to jednak Festiwal Czytaj! wciąż trwa. Postanowiliśmy domknąć 7. edycję dodatkowymi spotkaniami autorskimi. Tym razem Częstochowę odwiedzą: Michał Cetnarowski oraz Krzysztof Piskorski – obaj silnie związani z polskim środowiskiem fantastycznym. Spotkania odbędą się w Ośrodku Promocji Kultury w niedzielę 19 listopada o 16:00 i w poniedziałek 20 listopada o 17:00. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

Podwójna tożsamość bogów. Spotkanie z Michałem Cetnarowskim

centarowski-cover-frontJako pisarz – płodny autor opowiadań, jako redaktor – szef działu prozy polskiej w „Nowej Fantastyce”. Ogólnie rzecz biorąc, mocno zakorzeniony w środowisku fantasta. Laureat Nagrody im. Janusza A. Zajdla 2016 za opowiadanie napisane razem z Łukaszem Orbitowskim. W tym roku wydał między innymi Bestię najgorszą i inne sny o wolności i miłości, czy też Podwójną tożsamość bogów – zbiór tekstów poświęconych literaturze popularnej. O tej ostatniej książce z pewnością będzie można porozmawiać podczas spotkania autorskiego. Spróbujemy dowiedzieć się, dlaczego tak uwielbiamy prozę Andrzeja Sapkowskiego, jak się ma polski komiks i do jakiego stopnia fantastyka towarzyszy nam na co dzień.

19 listopada, godzina 16:00

Ośrodek Promocji Kulturypiskorski-cover

ul. Dąbrowskiego 1

FB: https://www.facebook.com/events/360150577744187/

Czterdzieści i cztery. Spotkanie z Krzysztofem Piskorskim

Powieściowo debiutował dwanaście lat temu pustynnym fantasy pt. Wygnaniec, a dziś uznawany jest za jednego z najoryginalniejszego twórcę literatury fantastycznej w Polsce. Jego Cienioryt przez Jacka Dukaja został nazwany „światotwórstwem najwyższej klasy”. Piskorski dwukrotnie zdobył Nagrodę im. Janusza A. Zajdla, dwa Złote Wyróżnienia Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego, oraz nagrodę Europejskiego Stowarzyszenia Science Fiction. W swojej twórczości lubi zderzać różne historie, na przykład wojny napoleońskie i steampunk, polską rewolucję przemysłową oraz kabałę i podróże w czasie. W najnowszej powieści – a imię jej… Czterdzieści i cztery – rozwija wizję świata, w którym niezwykła technologia miesza się ze słowiańską magią oraz epoką narodowych powstań i Wielkiej Emigracji.

20 listopada, godzina 17:00

Ośrodek Promocji Kultury

ul. Dąbrowskiego 1

FB: https://www.facebook.com/events/162550644347078/

Autor: redakcja

16.11.2017